زیرساخت مناسب در مجازی سازی دسکتاپها

توصیه هایی برای استفاده از زیرساخت مناسب در مجازی سازی دسکتاپ

در پروژه های مجازی سازی دسکتاپ، جایگزین کردن دستگاه های قدیمی با تین کلاینت ها یا زیروکلاینت ها در واقع صرفه جویی در هزینه هاست، چرا که با استفاده از این دستگاه ها، سرمایه های سازمان در اندک مدتی بازگردانده می شود. با استفاده از تین کلاینت و زیروکلاینت، نیاز کلی سازمان به تعویض قطعات PCها و همچنین تعمیرات اساسی کیس ها به کلی از بین خواهد رفت. بنابراین هزینه های سنگین پشتیبانی از این نوع سخت افزار نیز به صفر می رسد. البته در این مورد باید به اولویت های بازگشت سرمایه ارگان ها نیز توجه داشت.

 

VXL-Range 1

در PCهای معمولی، پردازش هر نرم افزار و برنامه، نیاز به منابع و سورس های سخت افزاری مانند Power ،RAM ،Hard Disk و ... دارد، این مساله در رایانش ابری مجازی سازی دسکتاپ به این صورت نیست. به طور خاص در زیرساخت مجازی سازی دسکتاپ (VDI) به جای تغییر بخشی از سیستم عامل ها و نرم افزارهای پردازشی، وظایف به سمت سرور مرکزی تغییر می کند. در نتیجه نیازی به پردازش های قوی از سمت CPU و RAM کاربران نیست. با این تفاسیر در اینجا به جای PC می توان از زیروکلاینت استفاده کرد که در واقع نقش یک Dumb Terminal را دارد.

زیروکلاینت ها به کلی با تین کلاینت و PCها متفاوت هستند. در زیروکلاینت ها خبری از CPU ،RAM ،Storage و حتی Software و OS نیست. زیروکلاینت صرفاً یک دستگاه برای اتصال به کیبورد و موس و نمایشگر و USB و لوازم جانبی شبکه LAN و در نهایت Windows در مجازی سازی دسکتاپ هست.

امروزه با توجه به الزام محاسبات اندک، هرPC باید قادر به کار کردن در فضای مجازی سازی دسکتاپ باشد و این امر با جایگزین کردن تین کلاینت بدون نیاز به اصلاح سخت افزار ویژه و تغییرات خاصی امکان پذیر است.

تین کلاینت ها از یک نرم افزار Local که معمولاً Windows Embedded CE و یا یکی دیگر از سیستم عامل های ساده هست، برای راه اندازی اولیه و متصل شدن به سرور استفاده می کنند. این دستگاه ها می توانند با توجه به نیازهای موجود تنظیمات مخصوصی داشته باشند.

کارایی تین کلاینت ها متغیر است و استفاده از آنها بستگی به نوع نیاز مشتریان دارد. شرکت های ارائه دهنده راه حل های مجازی سازی دسکتاپ ممکن است از PCهای فعلی سازمان در این پروژه ها استفاده کنند، ولی هدف نهایی، استفاده از تین کلاینت و زیروکلاینت برای بهینه کردن کارایی، سرعت، امنیت و کاهش هزینه ها در بلند مدت می باشد.

با توجه به تمام مطالب عنوان شده، استفاده از تین کلاینت و زیروکلایت در پروژه های مجازی سازی دسکتاپ، سودمندتر، امن تر، کاراتر و به صرفه تر از استفاده از PCهای سنتی است. شرکت VXL با داشتن تجربه ای بیش از 20 سال در حوزه تجهیزات Thin/Zero Client محصولات قابل توجهی را به بازار عرضه کرده است.

جهت مشاهده Datasheet تجهیزات Zero Client این شرکت به این لینک مراجعه کنید.

000
خواندن 996 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

shinizco
نمایندگی رسمی آنتی ویروس کسپراسکای در جنوب کشور و تنها نماینده رسمی در استان بوشهر,نمایندگی رسمی محصولات کیونپ در استان بوشهر

آخرین مطالب بلاگ

نگاهی کلی به راهکارهای کلاستر در Open-E JovianDSS

نگاهی کلی به راهکارهای کل...

به‌کارگیری High Availability Cluster در سرورهای ذ...

راهکار Open-E در حفاظت از داده ها در داخل و خارج از سازمان

راهکار Open-E در حفاظت از...

ذخیره و پردازش مقادیر بزرگ داده های شرکت در عصری...

اولین NAS یکپارچه در جهان با قابلیت Auto Tiering

اولین NAS یکپارچه در جهان...

TVS-EC2480U-SAS-RP R2 کیونپ اولین NAS یکپارچه در...

ذخیره‌ساز تحت شبکه رده سازمانی مدل ES1640dc v2

ذخیره‌ساز تحت شبکه رده سا...

بررسی کلی محصول دستگاه ES1640dc v2 یک محصول کاملا...

برخی از مشتریان ما

جستجو